Strona główna › ... › Arkusze › Materiały diagnostyczne z...
niedziela, 22 lipca 2018
Moje konto
Logowanie do serwisu

bipefs

Materiały diagnostyczne z języków obcych nowożytnych dla gimnazjów - 2008

Szanowni Państwo

Dyrektorzy Gimnazjów,

W związku z wprowadzeniem obowiązkowego egzaminu gimnazjalnego z zakresu języków obcych od roku szkolnego 2008/09, oferujemy Państwu możliwość przeprowadzenia diagnozy stanu wiadomości i umiejętności uczniów obecnych klas drugich. W tym celu Okręgowa Komisja Egzaminacyjna w Poznaniu przygotowała materiał diagnostyczny z języków: angielskiego, francuskiego, niemieckiego i rosyjskiego dostosowany do zakładanego – zgodnie z podstawą programową – poziomu wiedzy drugoklasistów. Udostępniony Państwu Dyrektorom materiał zawiera, oprócz testu diagnostycznego wraz z kartą odpowiedzi, transkrypcję treści (tekst do przeczytania przez nauczyciela) do części rozumienia tekstu czytanego oraz schemat punktowania. Wszystkie niezbędne do przeprowadzenia diagnozy materiały można pobrać z poniższej tabeli.

język

 arkusz

karta 

 transkrypcja

 schemat
punktowania

angielski pobierz pobierz pobierz pobierz
francuski pobierz pobierz pobierz pobierz
niemiecki pobierz pobierz pobierz pobierz
rosyjski pobierz pobierz pobierz pobierz

Badanie przeprowadzają Państwo w terminie dogodnym dla szkoły z zachowaniem warunków zbliżonych do egzaminacyjnych. Arkusze sprawdzają i oceniają nauczyciele Państwa szkoły. Ponadto, rezultat diagnozy pozostaje wyłącznie do Państwa dyspozycji.

OKE w Poznaniu ma nadzieję, że dzięki możliwości przeprowadzenia niniejszej diagnozy uzyskają Państwo dane, które pozwolą lepiej przygotować młodzież do czekających ją wyzwań.

W razie jakichkolwiek pytań prosimy o kontakt z pracownikami OKE w Poznaniu pod numerami: 61/85-40-186 lub 61/85-40-174.

drukuj stronę
Ostatnia aktualizacja: 2011-12-15 12:50
ul. Gronowa 22, 61-655 Poznań, tel.(061) 854-01-60 - tel/fax. (061) 852-14-41
Nasz e-mail: sekretariat@oke.poznan.pl